June 22, 2021
aktuelno

Novi uspesi karatista ,,Feniksa” u Banatskim Karlovcima – Kikinda Online News

U organizaciji Karate Saveza Vojvodine WKF 22. februara održano je Prvenstvo Banata za mlađe uzrasne kategorije i Prvenstvo Vojvodine za seniore. Na Prvenstvu Banata u Banatskim Karlovcima učestvovalo je dvadeset Karate klubova i preko 250 takmičara iz Banata, dok je na Prvenstvu Vojvodine za seniore učestvovalo 30 klubova sa oko 200 takmičara širom Vojvodine. Karate klub ,,Feniks” iz Kikinde učestvovao je sa 28 takmičara u kategoriji poletaraca, pionira, nada, kadeta i seniora i tom prilikom ostvario nove rezultate. Bronzane medalje kod poletaraca(kate) osvojili su Mia Vašalić, Stefan Sili, Milica Rajić i Ognjen Kamenović. U kategoriji pionira i pionirki takmičarka Teodora Ikić osvojila je zlato u borbama(-36), Marko Novaković zlato u katama dok je Luka Stajić osvojio srebro u katama. Kod muških i ženskih nada izdvojili su se Petar Stupar koji je osvojio dve bronze (borbe -37 i kate) dok su zlatna odličja u borbama pripala Uni Kalanj, Neveni Vunjak, Nini Stojnić, Ivani Miladinov i Vuku Kresoji. Zlatne medalje u katama osvojili su Dragana Mijandžić i Anastasija Novaković. Zlatnu medalju u katama osvojili su poletarci u sastavu mix tima: Mia Vašalić, Stefan Sili i Maša Orelj. Kod nada, zlatnu medalju u borbama osvojila je ekipa u sastavu Nina Stojnić, Una Kalanj, Nevena Vunjak i Ivana Miladinov. Bronzanu medalju u borbama su osvojile nade u sastavu Petar Stupar i Vuk Kresoja. Na Seniorskom prvenstvu Vojvodine u ekipnom nastupu do srebrne medalje su stigle Sara Sivčev, Marija Boćan i Lena Jakovljević. Krajem marta ih očekuje Prvenstvo Srbije u Beogradu.