September 22, 2021
aktuelno

Loš start prolećnog dela: Rukometaši ,,Kikinde Grindex” poraženi protiv pančevačkog ,,Dinama” – Kikinda Online News

Rukometaši ,,Kikinde Grindex” neslavno su počeli prolećni deo sezone. U okviru utakmice 15. kola ARKUS Rukometne lige Srbije rukometaši ,,Kikinde Grindex” poraženi su na domaćem terenu u hali ,,Jezero” protiv ubedljivo najjačeg lidera na tabeli, pančevačkog ,,Dinama”. Gosti su slavili nad Kikinđanima sa 42:32. U toku prvog poluvremena, obe ekipe su na parketu pružile odličnu igru, premda je gostujuća ekipa ipak došla kao favorit što se i dalo videti na terenu i rezultatu. Rukometaši ,,Kikinde Grindex” prvo poluvreme su odigrali maksimalno skoncentrisano na igru i protiv tvrdog protivnika te je isto završeno sa 18:16. Na samom početku drugog poluvremena, protivnička ekipa postigla je par lakih golova a promašeni ziceri i tehničke greške domaće ekipe koštalo ih je pobede:

-,, Došli su kao favoriti i to su pokazali na terenu. Imali smo rezultatski priključak u prvom poluvremenu i igrali smo dok smo imali snage. Usled par promašenih lopti i tehničkih grešaka, tu je definitivno bio kraj, nismo mogli da ih stignemo. Opravdali su ulogu favorita na terenu, a mi smo samo prvo poluvreme odigrali dobro” – rekao je Nikola Vrgović ispred MRK ,,Kikinda Grindex”.

Za igrača utakmice proglašen je Miloš Barudžić iz pančevačkog ,,Dinama”. Za ,,Kikindu Grindex” Nikola Vrgović postigao je 11 golova, Milan Lisica je osam puta zatresao protivničku mrežu, Milan Pavlov četiri puta je bio efikasan, tri gola postigli su Nenad Trumbetaš i Ljubomir Golić, dok su po jedan pogodak ostvarili Stanimir Komarek, Nemanja Dukatarov i Vesko Barjaktarović.

-,, Ovo je za mene jedan neočekivan poraz u smislu da bude toliko lagan. Preuzimam svu krivicu na sebe, neka bude da ih nisam dobro pripremio kako ćemo igrati. Nismo dobro igrali večeras, ,,Dinamo” iz Pančeva je sjajna ekipa i znao sam da će nakon pauze doći spremni, odmorni i željni pobede. Imamo mnogo da radimo, prevashodno da igrači rade na samopoštovanju. Poraz je sastavni deo igre, ali mi se ne sviđa što smo se lako predali i što se nismo borili” – rekao je trener Nedeljko Mitić.

Naredno kolo rukometaši ,,Kikinde Grindex” igraju u gostima protiv subotičkog ,,Spartaka”, a potom i u Zrenjaninu protiv ekipe ,,Proletera”.