May 9, 2021
aktuelno

Sa radom počela Turistička organizacija Kikinde, grada dobrih ljudi – Kikinda Online News

U prostorijama koje se nalaze u dvorištu kikindskog Narodnog muzeja, danas je i zvanično sa radom počela Turistička organizacija grada Kikinde. Poslednji korak u formulisanju i početku rada Turističke organizacije ozvaničen je juče na desetoj sednici Skupštine grada gde je ovo pravno lice uvršteno u budžet kao indirektan korisnik:

-” Siguran sam da će Turistička organizacija grada Kikinde znati da promoviše sve potencijale grada, manifestacije i ono što krasi naš predivni grad. U prostorijama kojima se nalaze oplemeniće svoju ponudu i siguran sam da će promocija grada Kikinde kroz Turističku organizaciju, saradnju sa drugim organizacijama iz zemlje i regiona doprineti tome da se gosti koji dolaze u Kikindu još bolje upoznaju sa svim lepotama koje grad nudi a to su i Kika i sova i Suvača, “Terra”, 22. najlepša ulica na svetu Generala Drapšina uz proomtivni materijal koji ćemo znati da cenimo, jer grad Kikinda jeste grad dobrih ljudi” izjavio je gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač.

Vršilac dužnosti direktora Turističke organizacije grada Kikinde Jasmina Milankov kaže da je prema odluci grada i ljudi zaposlenih u turizmu sada pravo vreme za jačanje turističkih potencijala i samim tim boljim pozicioniranjem:

-” Za nas je ovo novi početak, turizam u Kikindi postoji mnogo godina i mi zapravo nastavljamo sve ono što su naši prethodnici započeli ali naravno, imamo i obavezu da napredujemo. Za nekoliko dana će biti izrađen novi sajt, čijim ćemo aktiviranjem aktivirati i turističku ponudu koju ćemo u štampanoj formi sa QR kodovi proslediti ugostiteljskim objektima i smeštajnim kapacitetima da bi svi gosti koji dolaze u naš grad dobili osnovne informacije o turističkoj ponudi našeg grada i da im to bude vodič ako žele da budu gosti ili domaćini destinacija koje žele da posete. Želja nam je da napravimo razgovor sa turističkim agencijama, jer one osim što prodaju aranžmane koji nisu vezani za naš grad, sigurno i Kikindu nude kao destinacijom za jednodnevni ili dvodnevni izlet, da pokušamo sa njima da ostvarimo saradnju i da zajednički osmislimo priču koja će biti intresantna onima koji žele da posete naš grad, grad dobrih ljudi, kako i glasi slogan Turističke organizacije. Sa letom, očekujemo da će biti i “Kikindskog leta” i nadamo se “Dana ludaje”, “Sovembra” ali otom potom – izjavila je v.d. direktor TO Jasmina Milankov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *