May 9, 2021
aktuelno

Poraz košarkaša “Velike Kikinde” od “Železničara” iz Inđije – Kikinda Online News

Košarkaši „Velike Kikinde“ izgubili su u okviru utakmice 8. kola odloženog prvog dela takmičenja od ekipe ,,Železničara“ iz Inđije koji je nad našim sugrađanima u hali SC ,,Jezero“ slavio sa 72:59 (23:14, 8:27, 12:14, 16:17). Naši sugrađani nisu mogli da se u potpunosti nose sa kvaltetnom ekipom ,,Železničara“, što zbog manjka igračkog kadra tako i zbog par promašenih lopti domaće ekipe. Prvu četvrtinu naši Kikinđani odigrali su bez velikih zamerki, da bi se već u drugoj četvrtini to potpuno preokrenulo u korist gostiju koji su prednost držali sve do kraja utakmice i tako odneli pobedu:

-” Bila je ovo teška utakmica, neobjašnjiva, jer smo mi prvu četvrtinu odigrali možda najbolje u dosadašnjem toku prvenstva gde protivnik nije imao rešenja za nas. U drugoj četvrtini to se sve okrenulo i tu nas je protivnik ubedljivo dobio i prednost iz druge četvrtine držao do samog kraja utakmice, što je njima i bilo dovoljno da dobiju utakmicu. Drugo poluvreme smo odigrali izjednačeno, nije nas išao šut, a da su ušle dve, tri lopte koje su trebale, ovo bi sigurno bilo drugačije. Protivnika je išlo, reč je o jednoj kvalitetnoj ekipi i njihova pobeda je u potpunosti zaslužena u svakom smislu te reči. Falila su nam tri igrača – Oličkov, Golijanin i Pavlović. Nama je ova utakmica služila za podizanje morala jer mi sigurno bodove sa ovom ekipom nećemo prenositi u plej aut” – poručio je nakon utakmice trener KK ,,Velika Kikinda“ Mirko Bucalo.

Sledeća utakmica na programu je već naredne subote u hali ,,Jezero“ kada naši sugrađani dočekuju ekipu iz Nove Pazove.