May 9, 2021
aktuelno

Železničari slavili kod kuće: Pobeda nad “Proleterom” iz Banatskog Karlovca – Kikinda Online News

U okviru utakmice 5. kola Vojvođanske fudbalske lige – istok fudbaleri kikindskog ŽAK-a savladali su na domaćem terenu ekipu “Proletera” iz Banatskog Karlovca sa 3:1 i tako prekinuli seriju poraza iz prethodnih kola. U odnosu na prethodne utakmice, naši sugrađani imali su veoma dobro otvaranje utakmice, gde su odmah na samom početku ostvarali vođstvo praćeni golovima igrača Vladimira Radivojca i Armanda Čekića. U prvom poluvremenu “žuti mravi” su na terenu pokazali dobru uigranost i efikasnost protiv gostujuće ekipe, ali su se u nastavku utakmice malo i opustili, pa su tako i primili gol sa sredine terena i promašili penal. Iako je u jednom momentu utakmice čak postojala realna opasnost da će gosti uspeti da se rezultatski približe domaćoj ekipi, to se na svu sreću nije dogodilo te su naši momci odneli pobedu. Već sledećeg vikenda Železničare očekuje gostovanje u Krajišnik gde ih očekuje duel sa tamošnjom “Krajinom”.

Berićetno je danas bilo i za ekipu “Kozare” iz Banatskog Velikog Sela koji su u Kanjiži savladali ekipu “Tise” sa 2:1 osvojivši tri važna boda. Velikoselci su se ipak pokazali kao bolja ekipa u odnosu na nimalo lakog protivnika koji postiže dobre rezultate kod kuće. Osvojeni bodovi u gostima Velikoselcima dali su dodatni vetar u leđa za nastavak takmičenja kako bi zadržli opstanak u ovom rangu takmičenja. Sledećeg vikenda “Kozara” će na svom terenu ugostiti ekipu “Mladosti” iz Novog Sada.