May 9, 2021
aktuelno

Uspesi plivača ,,Velike Kikinde” – Kikinda Online News

Proteklog vikenda na zatvorenim bazenima SC ,,Jezero” u okviru prvenstva Vojvodine za pionire i kadete plivači “Velike Kikinde” osvojili su 12 medalja ( 2 zlatne,4 srebrne i 6 bronzanih).

U pionirskoj kategoriji; Matija Tornjanski u disciplini 400 metara kraul II mesto,100 metara kraul II mesto, 100 m mešovito III mesto. Aleksa Kockar je u disciplini 100 metara leđno osvojio II mesto, a u disciplini 100m delfin III mesto. Luka Djukić u disciplini 100m prsno zauzeo je III mesto.
Ženska štafeta 4 x 50 kraul u sastavu Andrea Ćosić, Minja Balint, Majda Heldrih i Mina Radivojiša osvojila je III mesto, dok je muška štafeta 4 x 50 m mešovito u sastavu Aleksa Pašić, Luka Đukić, Aleksa Kockar i Matija Tornjanski osvojila I mesto.
U kadetskoj konkurenciji Teodora Stančić je u disciplini 100 metara delfin osvojila I mesto, 200 metara kraul III mesto i 200 metara mešovito III mesto. Muška štafeta 4 x 50 m mešovito u sastavu ( Veljko Karanović, Menda Miloš,Bogdan Dejanović,Aleksandar Berbakov) osvojila je II mesto.

Takođe, na Vojvođanskom prvenstvu u konkurenciji od 180 takmičara iz 19 klubova, plivači PK ,,Velika Kikinda” doplivali su do 23 medalje od kojih 2 zlatne, 11 srebrnih i 10 bronzanih.

U kategoriji 14- 15 godina ( mlađi juniori) Nina Tornjanski je u disciplini 50 metara kraul osvojila II mesto,50 m delfin II mesto, dok je u disciplini 100 metara delfin osvojila III mesto. Jovana Jolić Lagundžin je u disciplini 50 metara leđno zauzela II mesto, Anja Ristić u disciplini 50metara delfin III mesto a u 200 metara prsno III mesto. Takmičarka Nina Prunić je u disciplini 50 metara prsno osvojila III mesto. U kategoriji 16- 17 godina :
Kristina Miličić u disciplini 50 metara kraul osvojila je drugo mesto, a na 100 metara kraul II mesto.
Dejana Veskov je u disciplini 50 metara leđno osvojila I mesto,u disciplini 100 metara leđno II mesto, 50 m delfin II mesto, i 100 m delfin II mesto.
Jana Bjelić je u disciplini 50 metara prsno doplivala do trećeg mesta.
Miloš Djurić je u disciplini 200 metara prsno osvojio III mesto.
Ženska štafeta 4 x 100 kraul u sastavu Jana Strajnić,Kristina Miličić,Jovana Jolić Lagundžin i Anja Ristić osvojile su ubedljivo prvo mesto dok je
ženska štafeta 4 x 100 metara mešovitim stilom u sastavu Dejana Veskov,Jana Bjelić,Nina Tornjanski i Anđela Beloš osvojila treće mesto i ekipno treće mesto u juniorskoj kategoriji.
U apsolutnoj kategoriji plivačica Dejana Veskov je u disciplini 50 metara leđno osvojila drugo mesto, Imara-Bella Thorpe je u disciplini 50 metara leđno osvojila treće mesto, 50 m delfin II mesto, i na 100m delfin treće mesto.
Ženska štafeta 4 x 100 kraul u sastavu Imara Bella Thorpe, Milica Matijević, Jana Strajnić i Ivana Novaković osvojila je drugo mesto, dok je muška štafeta 4 x 100 mešovitim stilom u sastavu Dejan Veskov,Miloš Đurić,Srđan Božin i Nikola Ivetić osvojila drugo mesto.