May 8, 2021
aktuelno

Uspesi kikindskih teniserki – Kikinda Online News

U teniskoj 2020. godini Tenis Klub ,,Kikinda” radi po novom sistemu treniranja i organizovanog rada po principu mnogih teniskih akademija. Kompletan rad sa takmičarima i odlazak na turnire nadzire šef stručnog štaba Jovanka Mimić.
Posle napornih priprema u zimskom periodu TK ,,Kikinda” je organizovano nastupila na Otvorenom prvenstvu Pančeva , turniru zelenog nivoa za devojčice i dečake do 10 godina.Nastupilo je 30 tenisera iz cele Srbije a turnir je odigran od 22. do 24. februara 2020. godine u TC ,,POP Court” ( TK Mladost Pančevo ) u okviru zimskog kalendara Teniskog saveza Vojvodine.
Narandzaste boje TK ,,Kikinda” branile su Dunja Vlaisavljević i Mila Pejčić. Obe teniserke su prošle grupnu fazu turnira. Mila je završila takmičenje u osmini finala a Dunja je u odličnom meču polufinala,na žalost izgubila i time osvojila treće mesto.
Iako je ovo prvi zvanični turnir na kom su igrale Dunja i Mila, iz uprave TK ,,Kikinda” zadovoljni su uspehom obe teniserke.