May 6, 2021
aktuelno

Rukometaši ,,Kikinde Grindex” odigrali nerešeno sa ,,Novim Pazarom” – Kikinda Online News

Rukometaši ,,Kikinde Grindex” odigrali su nerešeno sa ekipom ,,Novog Pazara” u utakmici 18. kola ARKUS Rukometne lige Srbije rezultatom 28:28(14:14). U neizvesnoj utakmici na domaćem terenu vođstvo dve ekipe se smenjivalo iz minuta u minut, ali ipak bilo je i dosta prostora da se igra pet na pet, što je domaćinima pomoglo u borbi za Plej Kup, a gostima u borbi za plej of. Ipak, malo slabija odbrana domaće ekipe koštala je momke u plavim dresovima izjednačenog rezultata:

-,, Išli smo na pobedu, ali očekivali smo ovako tvrdu utakmicu do samog kraja, a malo slabija odbrana u odnosu na goste koštala nas je nerešenog rezultata” – izjavio je igrač ,,Kikinde Grindex” Vesko Barjaktarević.

Devet golova za ,,Kikindu Grindex” postigao je Nenad Trumbetaš. Šest puta precizan bio je Stanimir Komarek, pet pogotka ostvario je Milan Potpara, tri puta precizan bio je Nikola Vrgović, dok su po jedan gol ostvarili Nikola Stanković, Mirko Kenjalo i Milan Lisica. Za igrača utakmice proglašen je Pavle Banduka iz ekipe ,,Novog Pazara”.

-,, Nisam zadovoljan nerešenim rezultatom, išli smo na pobedu. Mislim da je naš problem na psihološkom planu, igramo dosta stegnuto, igrači nisu opušteni, vlada veliki pritisak i mi to očigledno ne možemo da iznesemo. Mnogo bolje treniramo nego što igramo i to je nešto što trebamo da rešimo između nas” – rekao je Nedeljko Matić, trener ,,Kikinde Grindex”.

Na sedmoj poziciji na tabeli rukometaše ,,Kikinde Grindex” narednog vikenda očekuje gostovanje u Leskovcu protiv ekipe ,,Dubočice”.