June 21, 2021
aktuelno

Rukometaši ,,Kikinde Grindex” poraženi protiv zrenjaninskog ,,Proletera” – Kikinda Online News

Rukometaši ,,Kikinde Grindex” poraženi su u okviru 17. kola Arkus rukometne lige Srbije na gostovanju u Zrenjaninu ekipi ,,Proletera”. Zrenjaninci su nad Kikinđanima slavili sa 30:25. Iako su utakmicu naši rukometaši počeli dobro i gotovo tokom celog prvog poluvremena držali prednost, u poslednjim minutima prvog poluvremena došlo je do pada koncentracije što je zrenjaninski ,,Proleter” iskoristio odlučno u nameri da bodove zadrže na svom terenu pa je prvo poluvreme završeno sa 15:15. Tokom drugog poluvremena vodila se neizvesna borba na terenu i iako su rukometaši ,,Kikinde Grindex” ostvarili prednost, usled tehničkih grešaka i par promašenih lopti naših momaka, Zrenjaninci su ipak uspeli da se izbore da zadrže bodove na svom terenu.

Najefikasniji u redovima ,,Kikinde Grindex” bio je Milan Lisica koji je postigao šest golova. Milan Potpara četiri puta je zatresao protivničku mrežu, a po tri puta precizni bili su Milan Pavlov, Nenad Trumbetaš i Vesko Barjkatarović. Dva pogotka postigli su Mirko Kenjalo, Nikola Vrgović i Stanimir Komarek. Sa sedmoj poziciji na tabeli, rukometaši ,, Kikinde Grindex” sledećeg vikenda na svom terenu u hali SC ,,Jezero” dočekuju ekipu ,,Novog Pazara”.