July 29, 2021
aktuelno

Rukomet: ,,Spartak” savladao ,,Kikindu Grindex” – Kikinda Online News

U okviru utakmice 16. kola Arkus rukometne lige Srbije rukometaši ,,Kikinde Grindex” poraženi su u vojvođanskom derbiju protiv ekipe ,,Spartaka” u Subotici sa 24:23.

Iako su naši sugrađani utakmicu započeli nešto slabije u odnosu na protivničku ekipu, u drugom delu prvog poluvremena inicijativa je ipak išla na ruku Kikinđanima, ali su poslednji minuti pred kraj prvog dela domaćini ipak iskoristili da ostvare prednost, pa je tako prvo poluvreme završeno sa 11:8 za ekipu ,,Spartaka”. Tokom drugog poluvremena Subotičani su iskoristili par taktičkih grešaka i promašenih lopti rukometaša ,,Kikinde Grindex” čime su uspeli da ostvare prednost, a u poslednjim minutima utakmice izvođenjem sedmerca ekipa ,,Spartaka” postigla je gol koji je bio presudan za ovu ekipu.

Najefikasniji u redovima kikindskog kluba bio je Milan Lisica sa šest postignutih golova dok je Milan Potpara postigao pet. Nenad Trumbetaš je četiri puta zatresao protivničku mrežu, tri puta precizan bio je Stanimir Komarek, Mirko Kenjalo i Nikola Vrgović ostvarili su dva, a Ljubomir Golić jedan pogodak.

Na trenutno osmom mestu na tabeli, u narednom 17. kolu ekipa ,,Kikinde Grindex” gostuje ekipi zrenjaninskog ,,Proletera”.