September 22, 2021
aktuelno

Koncert Muzičke škole ,,Slobodan Malbaški” u okviru osmog ,,Sovembra” – Kikinda Online News

Poseban pečat osmoj po redu manifestaciji ,,Sovembar” po prvi put, dali su učenici od 1. do 6. razreda Muzičke škole ,,Slobodan Malbaški” iz Kikinde koncertom istoimenog naziva popularne manifestacije:

-,, Naši učenici su pripremili zanimljiv program, bilo je dosta solo tačaka sa svih instrumentalnih odseka, pa čak i solo pevanje, a na kraju koncerta nastupio je naš mali horić. Prethodnih dana oni su se zanimali izradom maski sove, tako da su oni jedan segment programa posebno obeležili. Sa pripremama krećemo od septembra, već smo učestvovali na nekim manifestacijama poput ,,Dana ludaje”, ,,Zmajevih dečjih igara” i slično. Ono što nam sledi tokom ove godine je i Novogodišnji koncert koji će biti održan u Narodnom pozorištu 18. decembra, a naše sugrađane očekuje divan i zanimljiv program. Sove su naročito inspirativne za naše učenike jer su sa svojim školama već upoznati i učestvovali su u ovoj manifestaciji. Obilazili su sove na Trgu i naučili su nešto novo, tako da su svojim učešćem dali i svoj doprinos” – izjavila je Olga Mandić, nastavnik klavira u Muzičkoj školi ,,Slobodan Malbaški”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *